YRD. DOÇ. DR. ÇAĞCIL YETİM HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Yrd. Doç. Dr. Çağcıl Yetim

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Çağcıl Yetim

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek Uzmanı
Biruni Üniversite Hastanesi , -

Ankara doğumludur. “Türkiye’nin en ağır bebeğini dünyaya getiren doktor” olarak bilinen Yard. Doç. Dr. Çağcıl Yetim, 2012’de Hatay Kırıkhan’da 7 kilo ağırlığında bebek dünyaya getirterek bu unvana sahip oldu

Eğitim

Lise eğitimini Hatay’da tamamladıktan sonra, İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni İngilizce dil ağırlıklı olarak bitirdi. Uzmanlık eğitimini Mustafa Kemal Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda ve Bakırköy Kadın ve Doğum Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlayan Yard. Doç. Dr. Çağcıl Yetim, IVF (Tüp Bebek) eğitimini Ankara GATA Tüp Bebek Merkezi’nde bitirdi. Observer olarak IVF (Tüp Bebek) eğitimi için Miami’de bulunan Yetim, Miami University Reproductive Endocrinology / Infertility Department bölümü için bir süre Amerika’da bulundu.

Çalışma Dönemi

Mecburi hizmetini Kütahya Emet Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak yapan Yard. Doç. Dr. Çağcıl Yetim, sonrasında Kırıkhan Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalıştı. 2014 yılında Ankara GATA’da tüp bebek ile ilgili çalışmalarına devam eden Yetim, İskenderun Özel Palmiye Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Tüp Bebek Uzmanı görevlerinde bulundu. Aynı zamanda İskenderun Özel Palmiye Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Kurucusu olan Yard. Doç. Dr. Çağcıl Yetim, halen Biruni Üniversite Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Mesleki Aktiviteler

Çeşitli TV programlarında ve toplantılarda kısırlık tedavileri ve Tüp Bebek hakkında söyleşilerde bulunan Yard. Doç. Dr. Çağcıl Yetim’in, ulusal ve uluslararası birçok makalede yayını bulunuyor. Sibel Hakverdi, Arif Güngören, Kenan Dolapçıoğlu, Çağcıl Yetim, Bülent Akansu, Mehmet Yaldız, Ali Ulvi Hakverdi “LEEP uygulanan olguların servikalpapsmear ve biyopsi bulgularının karşılaştırılması” IV. Sitopatoloji Kongresi. Hacettepe Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi, 26-29 Mart 2009. Sayfa: 158, 2009 (Birincilik Ödülü) de mevcut.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610