UZM. FZT. ÖZLEM ÜSTÜNKAYA HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Uzm. Fzt. Özlem Üstünkaya

Uzm. Fzt. Özlem Üstünkaya

Uzman Fizyoterapist
- , -

Türkiye Fizyoterapistler Derneği, Australian Physiotherapy & Pilates Institute, Ürojinekoloji Derneği üyelikleri bulunuyor.

Eğitim

9 Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 2002 yılında mezun olan Uzm. Fzt. Özlem Üstünkaya, aynı üniversitenin Sağlık Bilimleri Enstitüsü Musculoskeletal Rehabilitasyon Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlayarak, sporun engelli kişiler üzerine olan etkisini tez konusu olarak değerlendirmiş ve karşılaştırmıştır.

Çalışma Dönemi

Uzm. Fzt. Özlem Üstünkaya, yüksek lisans tez konusunun kazandığı takdir ve başarı ile Türkiye Engelliler Spor Federasyonu’ndan gelen teklif üzerine 2005-2007 yılları arasında Tekerlekli Sandalye Basketbol Oyuncu Sınıflamacısı ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Hakemliği olarak çalışmıştır. 2009 yılında, Onmega Dolphin Therapy Merkezi'nde Fizyoterapist ve Yunus Terapi Asistanı olarak görev yapmıştır. Modifiye Pilatesin klinik ortamda hastalara ve sağlıklı bireyler üzerindeki olumlu yöndeki etkisine görmüş ve uygulamaktadır.

Mesleki Aktiviteler

Üstünkaya, Elizabeth Noble’nin Physical Therapy in Obstetric & Gynecology Obsestride ve Jinekolojide Fizyoterapi kurslarına katılmış, kendini bu alanda geliştirmeyi kariyer hedefi olarak belirlemiştir. Uzm. Fzt. Üstünkaya, 2007 yılında merkezi İngiltere’de Berkshire College Health & Social Care sertifikasyon programını tamamlamıştır. The Australian Physiotherapy & Pilates Institute (APPI)’de tüm Modifiye Matwork, Modifiye Aletli Pilates ve MET Rx eğitimlerini tamamlamış ve pratik eğitim süreçlerini APPI Londra’daki Kilburn Park ve Hampstead kliniklerinde bitirmiş olup APPI’nın eğitmeni olma hakkını kazanmıştır.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610