PROF. DR. ULUN ULUĞ HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Ulun Uluğ

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Ulun Uluğ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
- , -

1969 yılı, İstanbul doğumludur. Türk Jİnekolji ve Obstetrik Derneği (TJOD), Türk Tabipler Birliği, Üreme Tıbbı Derneği, Endometriozis ve Adenomyozis Derneği gibi bir çok bilimsel mesleki kuruluşa üyedir.

Eğitim

Eskişehir Anadolu Lisesi’nden 1987 yılında mezun olan Doç. Dr. Uluğ, 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev alan Uluğ, Araştırma Görevlisi olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Greater Baltimore Medical Center, Johns Hopkins University’de kadın sağlığı alanında çalışmalarda bulundu. 2000’li yıllarda İsrail’de Haemek Medical Center, Israel Institute of Technology’de uzmanlık eğitimini tamamladı.

Çalışma Dönemi

2000 ve 2007 yılları arasında Alman Hastanesi Bahçeci Kliniği’nde Uzman Doktor olarak göreve devam eden Doç. Dr. Uluğ, 2007 ve 2009 yılları arasında yine Alman Hastanesi’nde Doç. Dr. Ünvanıyla hizmet verdi. 2009-2014 yıllarında Umut Tüp Bebek Merkezi’nin sorumluluğunu üstlenen doktor, bu süre zarfında aynı zamanda Endometriozis ve Adenomyozis Derneği’nin de Genel Sekreterliği’ni yürüttü. Doç. Dr. Uluğ’un Üreme Sağlığını Koruma Derneği’nde de Genel Sekreterlik ve Sayman görevi bulunuyor.

Mesleki Aktiviteler

Üyesi olduğu bilimsel mesleki kuruluşlar; Türk Jİnekolji ve Obstetrik Derneği (TJOD), Türk Tabipler Birliği, Üreme Tıbbı Derneği, Üreme Sağlığını Koruma Derneği, Endometriozis ve Adenomyozis Derneği, American Society for Reproductive Medicine, European Society of Human Reproduction and Embryology, International Society of Ultrasonography in Obstetrics and Gynecology. Ulusal ve uluslar arası birçok dergide makalesi yayımlanan Doç. Dr. Ulun Uluğ’un uluslar arası toplantılardaki bildiri ve posterlerle ilgili çalışmaları da bulunuyor. Uluslar arası kitaplardaki katkılarının yanı sıra pek çok ulusal çapta kongre ve sempozyuma da katılmışlığı bulunuyor.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610