PROF. DR. TEKSEN ÇAMLIBEL HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Teksen Çamlıbel

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Teksen Çamlıbel

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
- , -

Doktor Çamlıbel 2005 yılından beri Jinemed Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet vermektedir.

Eğitim

Ankara Fen Lisesi’nden mezun olan Prof. Dr. Teksen Çamlıbel, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni birincilikle bitirdi. Tıp Fakültesi öğrencisiyken Tübitak Bursu’nu kazanan Çamlıbel, Amerika’da ihtisas yapabilmek için gerekli ECFMG Sınavı’nı da kazandıktan sonra, Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası için Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim almaya gitti. Johns Hopkins Hospital ve American College of Ohio’da ihtisasını tamamlayan Prof. Dr. Teksen Çamlıbel, ardından Jinekolojik Onkoloji (Jinekolojik Kanser Hastalıkları) dalında New York’ta iki yıl üst ihtisas yaptı.

Çalışma Dönemi

İhtisası boyunca Albany Medical College, New York’ta asistan profesör ve Jinekolojik Onkoloji Departmanı başkanlıklarını yürüten Prof. Dr. Teksen Çamlıbel, Türkiye’ye döndükten sonra Marmara Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Departmanı’nı kurdu. Aynı departmanda doçent oldu. International Hospital, Yeşilköy Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nü kuran Çamlıbel, 8 yıl burada hizmet verdikten sonra, aynı hastanede 1990 yılında Türkiye’nin 2. İstanbul’un ilk Tüp Bebek Merkezi’ni kurdu. International Hospital’daki görevinden sonra Metropolitan Florance Nightingale Hastanesi ve Kadir Has Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Başkanı olarak hizmet verdi. Aynı üniversitede profesör unvanı aldı. 2001 yılında, Jinemed Kalamış Tüp Bebek Merkezini ve 2015 yılında da Jinemed Hastanesi’ni kuran Prof. Dr. Teksen Çamlıbel, tüp bebek konusundaki uzmanlığından dolayı Bursa’ da, Kosova’da, Erbil’de, Bakü’ de, Saraybosna’da ve Basra’da yeni tüp bebek merkezleri kurdu ve işletmeciliğini yaptı. Doktor Çamlıbel 2005 yılından beri Jinemed Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet vermektedir.

Mesleki Aktiviteler

American Board of Obstetrics & Gynecology (Amerika Birleşik Devletleri’nde Kadın Hastalıkları Doğum) ihtisası bulunan Prof. Dr. Teksen Çamlıbel’in yurt içi ve yurt dışındaki dergilerde yayınlanmış onlarca yayını bulunmaktadır.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610