PROF. DR. ŞÜKRÜ YAZAR HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Şükrü Yazar

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Şükrü Yazar

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Acıbadem Üniversitesi Öğretim Üyesi 1967 yılı doğumludur. İngilizce Almanca biliyor.

Eğitim

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1992 yılında bitiren Prof. Dr. Şükrü Yazar, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasını 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tamamladı. İhtisası döneminde İngiltere Cambridge'de bulunan Addenbrooke's Hospital'da, Aylesbury'de bulunan Stoke Mandeville Hospital'da ve İskoçya Glasgow'da, Canniesburn Hospital'da Plastik Cerrahi alanında eğitim aldı. 2007 yılında Doçentlik unvanını almaya hak kazandı. Aynı yıl Aralık ayında Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğinin yaptığı sınavı başarı ile geçerek Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi'ni aldı. 2013 yılında Profesörlük unvanını almaya hak kazandı.

Çalışma Dönemi

Uzmanlığı döneminde 2002 - 2004 yılları arasında Tayvan Taipei'de bulunan ve dünyanın en iyi mikrocerrahi merkezi olan Chang Gung Memorial Hospital'da iki yıl süreyle "Clinical Research Fellow" olarak çalıştı. Burada çalışırken yapmış olduğu bilimsel araştırmalardan biri olan "Pediatric Head and Neck Free Tissue Transfers" adlı çalışma Amerika'da yapılan "Annual Meeting of American Association for Reconstructive Microsurgery" toplantısında "The Award for the Best Resident and Fellow Poster" Dalında Birincilik Ödülü aldı. Aralık 2008'den itibaren Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta ve Acıbadem Maslak Hastanesi'nde çalışmaktadır.

Mesleki Aktiviteler

Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Tabipleri Birliği, World Society for Reconstructive Microsurgery, European Association of Plastic Surgeons, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, American Society for Reconstructive Microsurgery ve Yara Bakım ve Doku Onarımı Derneği'ne üyelikleri bulunuyor. Asistanlığı döneminde yapmış olduğu "Ters Akımlı Deri - Kas Flebi. Yeni Bir Flep Modeli" isimli deneysel çalışması Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen Araştırma Yarışması'nda, "Deneysel Çalışma" Dalında Birincilik Ödülü aldı. Avrupa Plastik Cerrahi Birliği'nin (European Association of Plastic Surgeons) düzenlediği yeterlilik sınavını 2008 yılında başarılı bir şekilde vererek Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Birliği Yeterlilik Belgesi'ni (European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery, EBOPRAS) almaya hak kazandı.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610