PROF. DR. SEVTAP HAMDEMİR KILIÇ HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Ankara Liv Hospital / Özel Muayenehane , ANKARA

1970 yılı, Kayseri doğumlu. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Üreme Tıbbı Derneği (UTD), Üreme Sağlığı ve Infertilite Derneği (TSRM), Jinekolojik Endoskopi Derneği, Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinato

Eğitim

İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Prof. Dr. Sevtap Kılıç, 1986’da Ankara Üniversitesi’ni kazanarak burada tıp eğitimine başlamıştır. 1992 yılında doktor olan Kılıç, 1997 yılında Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık Eğitimi’ni tamamladı. Tüp bebek uygulamaları ve gelişimi konusunda insanlara faydalı olabilmek için 2004 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve ABD’De Histoloji Embriyoloji alanlarında doktorasını tamamladı. Sağlık Bakanlığı onaylı Yardımcı Üreme Teknikleri sertifikasyon programlarını, hem kadın hastalıkları ve doğum hem de tüp bebek (Embriyoloji -Androloji) uygulamalarında eğitim programlarını tamamladı.

Çalışma Dönemi

Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde “Infertilite & Tüp Bebek Klinikleri”nde 2008 ve 2010 yıllarında idari sorumluluklarda bulunan Prof. Dr. Sevtap Kılıç, 2010 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında doçent, 2015 yılında ise profesör unvanını kazandı.

Mesleki Aktiviteler

Prof. Dr. Sevtap Kılıç’ın uzmanlık alanları; Infertilite tedavisi, Tüp Bebek uygulamaları, Yüksek Riskli ve Normal Gebelikler, Prenatal Genetik Tanı (Amniosentez,Koryon Villus Örneklemesi), Laparoskopik ve Histeroskopik Cerrahi, Jinekolojik Cerrahi (Myom, Rahim Sarkması, Yumurtalık Kistleri), Genital Estetik Cerrahi’dir. Kılıç’ın aynı zamanda, 6. Ulusal Üreme Sağlığı ve Aile Planması Kongresi, 2009 Sözlü Bildiri ile İkincilik Ödülü ve 10.Ulusal Uludağ Jinekoloji ve Obstetri Kış Kongresi Sözlü Bildiri ile Birincilik Ödülü bulunuyor.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610