PROF. DR. POLAT DURSUN HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Polat Dursun

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Polat Dursun

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
- , -

Avrupa Genç Jinekolog Onkologlar Derneği olan ENYGO’nun Yönetim Kurulu üyesidir. Ankara'daki kliniğinde hizmet vermektedir.

Eğitim

2010 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda eğitim alarak uzman oldu. Almanya'daki Leipzig Üniversitesi'nde dünyaca ünlü doktorlarla birlikte çalışarak 'Serviks Kanseri ve Vulva Kanserinde Yeni Uygulanan Cerrahi Tedaviler' hakkında çalışmalarını geliştirdi. Prof. Dr. Polat Dursun aynı zamanda Berlin Charite Hastanesi'nde Laparoskopik Jinekolojik Onkoloji uygulamaları üzerine çalıştı.

Çalışma Dönemi

Yurt içi ve yurt dışı birçok sağlık kuruluşunda eğitim alırken aynı zamanda hizmet de veren Prof. Dr. Polat Dursun, 2007-2017 dönemleri arasında Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde çalıştı.

Mesleki Aktiviteler

Prof. Dr. Polat Dursun'a ait dünyanın ve Avrupa'nın önde gelen jinekoloji ve onkoloji kurumları tarafından ödüllendirilen birçok uluslararası araştırma ve makale bulunuyor. Bununla birlikte Dr. Dursun, Dünya Kadın Hastalıkları ve Doğum Derneği olan International Federation of Gynecologyand Obstetrics (FIGO) ödülüne de sahip. Türkiye’deki tüm bilim dallarının analizi yapılarak ortaya çıkan sıralamada en fazla bilimsel yayın yapan ve atıf alan bilim adamları sıralamasında ilk 700 bilim adamı içinde yer alıyor. Avrupa'da European Society of Gynecologic Oncology tarafından ders kitabı olarak önerilen “Textbook of Gynecologic Oncology” isimli kaynak kitabın editörleri arasındadır.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610