PROF. DR. OSMAN BALCI HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Osman Balcı

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Osman Balcı

Endoskopik cerrahiler (Laparoskopi ile yani kapalı yöntemle rahim alma, myom alma, yumurtalık kisti alma ameliyatlari). Histeroskopi (özel kamera ile rahim agzindan girilerek) ile rahim içi septum (perde), yapisiklik, polip alma, myom alma ameliyatları. Jinekolojik onkoloji (kadin genital organ kanserleri ameliyatlari) Infertilite (kısırlık) ve Tüp Bebek ugulamalari Ürojinekoloji (kadin genital organlainin sarkması ve idrar kaçırma ameliyatari) Perinatoloji (normal ve riskli gebelik takibi, amniyosentez, kordosetez ve CVS gibi invaziv girisimler) ile ilgilenmektedir.
Necmettin Erbakan Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görevine devam etmektedir. , KONYA

Dr.Osman Balcı; Erdemli/Mersin doğumludur. Çok sayıda ulusal ve uluslararasi dergilerde yayınlanmış çalışmaları, bilimsel toplantılarda sunduğu bildirileri ve kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır.

Eğitim

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 2004 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, daha sonra Yrd. Doç. Dr. ve Doçent oldu

Çalışma Dönemi

2011 yılında kendi adını taşıyan "Balci tekniği..." bir ameliyat tekniğini uluslararası olarak yayınlamıştır. "Balci technique for suspending vaginal vault at vaginal hysterectomy with reduced risk of vaginal vault prolapse. J Obstet Gynaecol Res. 2011;37(7):762-9." Bu, yeni bir teknik olarak Dünya Tıp Literatürüne girmiştir. Biri kendine ait olmak üzere 4 yeni ameliyat tekniği geliştirmiş ve uluslararası dergilerde yayınlamıştır. 2010 yılında yayınladığı bir makale FIGO (International Federation of Gynecology and Obstetrics) tarafından dünyanın en iyi araştırma makalesi seçilmiş ve ödül almıştır. Halen Necmettin Erbakan Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Mesleki Aktiviteler

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Türk Üreme Sagligi ve Infrtilite Derneği (TSRM), Türk Jinekolojik Endoskopi Derneği ve Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği üyesidir.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610