PROF.DR. METİN ÇAPAR HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof.Dr. Metin Çapar

Prof.Dr. Metin Çapar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Medicana Konya Hastanesi , KONYA

Dünyada ilk defa vajinal yoldan stres inkontinans cerrahisini geliştirmiş ve Çapar Valv olarak adını verdiği bir aletle, Çapar operasyonunu uygulamıştır.

Eğitim

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1984 yılında mezun olan Çapar, Çorum’da zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında ihtisasını yaptı.

Çalışma Dönemi

1990 yılında Yardımcı Doçent olarak Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmaya başlayan Çapar, 1997 yılında Doçent, 2003 yılında da profesör unvanını aldı. S.Ü. Meraam Tıp Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak çalışıyor.

Mesleki Aktiviteler

Dünyada ilk defa vajinal yoldan stres inkontinans cerrahisini geliştiren Prof.Dr. Metin Çapar, “Çapar Valv” adını verdiği bir aletle, Çapar operasyonunu uyguladı. Yine dünyada ilk defa Çapar tarafından yapılan ve Slovenya’da gerçekleştirilen Avrupa Endoskopi Kongresi’nde, tek port ile sütür kullanarak Laparoskopik Total Histerektomi, tek port kullanarak Laparoskopik Endometrioma Operasyonu, iki port kullanarak Laparoskopik Total Lenfadenektomi ve Amsterdam’da yapılan Avrupa Endoskopi Kongresi’nde, tek port kullanarak ovarial dış gebelik operasyonlarını sundu. Şu ana kadar 130 vakanın üzerinde Laparoskopik Total Lenfadenektomi yapmıştır.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610