PROF.DR. M.TURAN ÇETİN HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof.Dr. M.Turan Çetin

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof.Dr. M.Turan Çetin

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı
Ç.Ü. Tıp.Fakültesi Kadın Hast ve Doğum Anabilim , ADANA

Çukurova Üniversitesi Tıp fakültesi’ni birincilikle bitirdikten sonra Türkiye'de ilk defa “Laparoskopik Video Presentasyonu ve Laparoskopik ilk Tubal Anastomozu” gerçekleştirdi.

Eğitim

İlk ve Orta öğretimini Dörtyol/Hatay’da yaptı. 1977 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp fakültesi’ni birincilikle bitirdikten sonra 1981 yılında aynı Üniversite’nin Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Uzmanı oldu.

Çalışma Dönemi

Türkiye Endoskopi Derneği kuruculuğu, Üreme Tıbbi Derneği Kuruculuğu, Tıp Fakültesi mezunlar derneği kurucu başkanlığı, Ç.Ü. derneği kurucu üyeliği, AIDS Derneği kurucu üyeliği, Adana Türk Jinekoloji derneği başkanlığı yaptı. Çeşitli kurum ve hastanelerde görev yaptıktan sonra 2014 yılında Üreme tıbbı Derneğinin başkanı olup halen bu görevine devam etmektedir.

Mesleki Aktiviteler

Birçok ulusal ve uluslararası kongre ve seminere, Eğitici, Oturum Başkanı veya Dinleyici olarak katıldı. Adana’da altı defa Endoskopik Cerrahi, İnfertilite ve Tüp Bebek konusunda Kongre düzenledi. Dünyadaki birçok Tüp Bebek merkezlerini inceledikten sonra “Prof. Dr. M.Turan ÇETİN Tüp Bebek Merkezi”ni Adana’da Şubat 2004 de kurdu. Üreme tıbbı Derneğinin başkanı olup halen bu göreve devam etmektedir.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610