PROF. DR. KORAY ELTER HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Koray Elter

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Koray Elter

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı
Trakya Üniversitesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bilim Dalı Başkanı , Edirne

İlköğretimini İstanbul Erenköy İlkokulunda, Orta Öğretimini Kadıköy Maarif Kolejinde tamamladı. Lise döneminde girdiği TÜBİTAK Matematik yarışmasında Marmara Bölgesi İkincisi oldu.

Eğitim

Kadıköy Maarif Koleji’nden mezun olan Prof. Dr. Koray Elter, İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümü’nü 1993 yılında 4.lük ile bitirdi. ECFMG (Amerika’da hekimlik yapma yeterlilik sınavı) Sınavı'nı başarıyla geçti. Türkiye'deki uzmanlık sınavı sonucunda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda ihtisas hakkını kazanınca eğitimine burada devam etti. 1998 yılında uzman olmasını takiben, eğitimine, 1999-2000 yılları arasındaki vatani görevi sırasında da devam etti ve üniversite ortamından uzaklaşmayarak GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde mesleğini icra etti. 2000-2001 yılları arasında Amerika’da ILLINOİS Üniversitesi’nde Üreme Endokrinolojisi, İnfertilite ve IVF konularında çalıştı.

Çalışma Dönemi

Marmara Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’na başvuran Elter, bu klinikte Üreme Endokrinolojisi, İnfertilite ve IVF konularında çalışmak üzere kabul edildi. Burada tüp bebek ünitesinin kurulmasında aktif görev aldı ve görevine Nisan 2001'de başlayan Dr. Koray Elter, Mayıs 2006'da Doçentlik ünvanına hak kazandı. Özel Bahçelievler JFK Hastanesi ve Özel Reyap Hastanesi Tüp Bebek Merkezleri'nde Merkez Sorumluluğu görevini yürüttü. Aralık 2011 tarihinde Profesör ünvanını almaya hak kazandı ve Trakya Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'na atanarak Profesör oldu. Aynı kurumda Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bilim Dalı Başkanı ve Tüp Bebek Merkez Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Ocak 2016 tarihinde Anabilim Dalı Başkanlığı’na seçilen Dr. Koray Elter, her üç görevi de yürütmektedir.

Mesleki Aktiviteler

Ulusal dergilerdeki makaleleri ve kongrelerdeki sunumlarının yanı sıra uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 33 adet makale ve bu makalelere yapılmış olan toplam 400’ün üzerinde uluslararası atıfı bulunmaktadır. Dr. Koray Elter, aynı zamanda seçkin uluslararası hakemli dergilerde de hakemlik görevlerinde bulunmuş ve hem ulusal hem de uluslararası kongrelerde de konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610