PROF. DR. FAİK MÜMTAZ KOYUNCU HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Söke doğumlu. İyi derecede İngilizce, orta seviyede Fransızca ve Almanca biliyor. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Genel Sekreteri'dir. Evli ve iki çocuk sahibi.

Eğitim

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1978 yılında mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda Uzmanlık eğitimini 1982 yılında tamamladı.

Çalışma Dönemi

Malatya SSK Hastanesi'nde zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra İzmir Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim Hastanesi'ne Başasistan olarak atandı. Celal Bayar Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'na 1995 yılında Yardımcı Doçent olarak atandıktan sonra aynı Anabilim Dalında Doçent ve Profesör kadrolarına yükseldi. Çeşitli dönemlerde Tel-Aviv Üniversitesi-İsrail, Besançon Üniversitesi-Fransa ve Kings Collage-İngiltere'de çalıştı. Son olarak Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Mesleki Aktiviteler

Toplam 50 civarında uluslararası ve 100 kadar ulusal yayın yanında çok sayıda bilimsel toplantıda davetli konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev almıştır. Toplam 100'e yakın uluslararası atıf vardır.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610