PROF. DR. ERKUT ATTAR HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Erkut Attar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Özel Muayenehane. , İSTANBUL

11 Mart 1961, Mucur doğumlu. Evli olan Dr. Attar, aynı zamanda İstanbul Tıp Fakültesi, Öğrenci Bilimsel Araştırma Kulübü Koordinasyon Kurulu Üyesi’dir.

Eğitim

1986 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Attar, 1991 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. 1992-1995 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde, Yale Üniversitesi’nde Postdoctoral Fellow olarak görev yapan Dr. Attar, 2000 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Doçentlik unvanı almıştır.

Çalışma Dönemi

Prof. Dr. Erkut Attar 1986 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1985-1986 yıllarında Britanya’da Aberdeen Woodend General Hospital’de ve Aberdeen Royal Infirmary’de House Officer olarak çalıştı. Kadın Hastalıkları ve Doğum asistanlığı döneminde İskoçya, Aberdeen Üniversitesi Patoloji Bölümü’nde Onursal Araştırma Görevlisi olarak ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Connecticut Health Center’de Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 1996–2000 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak hizmet veren Dr. Attar, Chicago’da Amerika Birleşik Devletleri, Northwestern Üniversitesi’nde Misafir Öğretim Üyesi ve Ortak Araştırıcı olarak da görev yapmıştır. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi’nden Profesörlük unvanı alan Dr. Erkut Attar halen İstanbul Tıp Fakülte’sinde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Mesleki Aktiviteler

1992-1995 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde, Yale Üniversitesi’nde Postdoctoral Fellow olarak görev yaptı. 1994 yılında American Society for Reproductive Immunology’nin (ASRI) Travel Award’ına layık görüldü. Aynı dönemde American Society for Reproductive Medicine (ASRM), Reproductive Immunology Special Interest Group ödülünü kazanan ekipte yer alan Dr. Attar’ın İstanbul Tıp Fakültesi’nde endometriozis etiyopatogenezi konusunda yaptığı çalışması 2002 yılında American Society for Reproductive Medicine (ASRM) tarafından ödüllendirildi. Prof. Dr. Erkut Attar yurtiçinde yapılan çeşitli organizasyonlarda da ödüller almıştır..

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610