PROF. DR. CEM MURAT BAYKAL HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Cem Murat Baykal

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Cem Murat Baykal

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji
Florence Nightingale Hastaneleri , -

1970 doğumludur. European Cervical Cancer Association (ECCA) Türkiye Temsilcisi olan Baykal, Society of European Robotic Gynecological Surgery gibi bilimsel kuruluşlara üyelikleri bulunuyor.

Eğitim

Orta ve lise eğitimini Konya'da tamamlayan Prof.Dr. Cem Murat Baykal, lisans ve yüksek lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra yine aynı üniversitenin Tıp Fakültesi, Kadın Hst. ve Doğum Anabilim Dalı'nda Doktora / S.Yeterlik / Tıpta Uzmanlık eğitimlerini tamamladı.

Çalışma Dönemi

1995 - 1996 yılları arasında Pratisyen Hekim olarak Siirt ili Pervari ilçesi Doğanca Mezrası Sağlık Ocağı'nda ilk görevini tamamlayan Prof.Dr. Cem Murat Baykal, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda öğretim görevlisi olarak, SSK Ankara Etlik Doğumevi ve Kadın Hastanesi Eğitim Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Kliniği'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı, Başasistan olarak, İstanbul International Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet verdi. 2005 - 2007 yıllarında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçent olarak, Ekim 2007-Ekim 2008 yıllarında Uzman olarak, 2008 - 2011 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda Doçent ve yine 2011 - 2014 yıllarında Florence Nightingale Hastaneler Grubu İstanbul'da Doçent olarak görevine devam eden Baykal, Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hst. Ve Doğum Anabilim Dalı'nda 2014-2016 yılları arasında Profesör olarak hizmet vermiştir.

Mesleki Aktiviteler

Ayrıca Prof.Dr. Cem Murat Baykal'ın Hakemlik ve Editörlük görevi üstlendiği birçok bilimsel dergi bulunuyor. Tübitak Bilim Adamı Yetiştirme Grubu'ndan Nato B1 Bursu, Amsterdam Free University Medical Center tarafından verilen, Dept. of Gynecologic Oncology (2004) ödülü ve çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre poster ve oral sunum ödülleri bulunuyor.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610