PROF. DR. CANSUN DEMİR HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Cansun Demir

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Cansun Demir

Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
Acıbadem Adana Hastanesi , ADANA

25 Nisan 1964, Kozan doğumlu. Evli ve 2 çocuk babası. İngilizce ve Almanca biliyor. Acıbadem Adana Hastanesi’nde Perinatoloji Uzmanı olarak görev yapıyor. Peritam (Prenatal Tanı Tedavi ve Araştırma Merkezi) Yönetim Kurulu Üyeliği bulunuyor. Aynı zamanda Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Demir’in, Adana Tabip Odası dışında üyesi olduğu dernekler: European Society of Contraception, Türk Perinatoloji Derneği, Maternal–Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği, EMAS (European Menopause Association)..

Eğitim

İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi 1982 mezunu olan Profesör Dr. S.Cansun Demir, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Öğrencilik yıllarında İngiltere ve Polonya’da staj eğitimini tamamlayan Demir, 1994 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. 1 Mayıs 2007 tarihinde Profesör, 2011 yılında Perinatoloji Uzmanı oldu.

Çalışma Dönemi

1988 yılında Aydın Nazilli E Tipi Cezaevi doktoru olarak mecburi hizmetini yapan Demir, 1 yıl sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi’nde uzmanlık sonrası zorunlu hizmetini tamamlayan Demir, 1997 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda sırasıyla Uzman, Yard.Doç. ve Doçent olarak çalıştı.

Mesleki Aktiviteler

34’ü yurtdışı olmak üzere 125 yayın ve bildirisi var. 22 kitap bölümü ve kitap yazdı. 3 çeviri kitap editörlüğü bulunuyor. Çok sayıda yurt içi ve yurtdışı kongreye konuşmacı ve oturum başkanı olarak katıldı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurulu, Yönetim Kurulu ve Etik Kurul ve Tıp Eğitimi Koordinatörler kurul üyesi olarak görev yapan Demir, Çukurova Üniversitesi Adana Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölüm Başkanı olarak görev yaptı.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610