PROF. DR. BÜLENT BAYSAL HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Bülent Baysal

Jinekolojik endokrinoloji, İnfertilite, Endoskopik cerrahi, In vitro fertilizasyon
İstanbul Florence Nightingale Hastanesi , İSTANBUL

1961 Nazilli doğumlu olan Prof.Dr. Bülent Baysal'ın 105 yayını ve 30 bildirisi bulunmaktadır.

Eğitim

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında mezun olduktan sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde uzmanlığını tamamlamıştır. Doçentliğini 1996 yılında İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite Bilim Dalında tamamladıktan sonra 2002 yılında İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite Bilim Dalında Prof. ünvanı almıştır.

Çalışma Dönemi

1987 yılında iki yıllık Pratisyen Doktor mecburi hizmetini tamamladıktan sonra Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Uzmanlık eğitimine başlamıştır. Aynı klinikte Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra Doçentlik ünvanını aldığı 1996 yılına kadar Brüksel Hospital Erasmus’ ta Tüp bebek tedavisi konusunda klinik ve laboratuar eğitimi almıştır, Endoskopik Cerrahi, Üreme Endokrinolojisi konusunda eğitimler alarak 1996 yılında İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite Bilim Dalında Doçent ünvanını almıştır. Aynı klinikte 2002 yılında Profesör ünvanını almış ve Ekim 2013 tarihine kadar aynı klinikte çalışmış ve Öğretim Üyesi olarak ders vermiştir. Bu tarihte ayrılarak İstanbul Florence Nightingale Hastanesinde çalışmaya başlamıştır.

Mesleki Aktiviteler

Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, American Society of Reproductive Medicine Derneği üyeliği, İstanbul Jinekoloji Derneği üyeliği bulunmaktadır.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610