PROF. DR. BARIŞ ATA HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Prof. Dr. Barış Ata

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Barış Ata

Kadın Hastalıkları ve Doğum
Koç Üniversitesi Hastanesi , İstanbul

1974 doğumlu olan Doç. Dr. Barış Ata evli ve 1 çocuk babasıdır. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Derneği, Jinekolojik Endoskopi Derneği, Minimal İnvaziv Jinekoloji D

Eğitim

1992’de Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 1998’de İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını 2003’de Bezm-i Alem Eğitim Hastanesi’nde tamamladı. Üremeye Yardımcı Teknoloji sertifikasyonunu 2006’da Amerikan Hastanesinde, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite üst ihtisasını 2008 – 2011 yıllarında McGill University, Montreal, Kanada’da yaptı. 2007 - 2010 yılındaki çalışmalarıyla London School of Hygiene and Tropical Medicine’dan Klinik Araştırma Master Derecesi aldı.

Çalışma Dönemi

2004 - 2005'te Şırnak Asker Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapan Dr. Barış Ata, 2006-2008 yılları arasında Bursa’da Soranus Tüp Bebek Merkezi’nde ve İstanbul Amerikan Hastanesi, Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Bölümü’nde çalıştı. Kanada'dan döndükten sonra 2011 - 2014 arasında Uludağ Üniversitesi Üremeye Yardımcı Teknoloji Merkezi Direktörü olarak hizmet verdi ve 2014 yılında Koç Üniversitesi Tıp Fakültesine katıldı. Halen Koç Üniversitesi Hastanesi ve Amerikan Hastanesinde çalışmaktadır.

Mesleki Aktiviteler

Doç. Dr. Barış Ata, Türkiyede Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Derneği ve Dünya Tüp Bebek Derneği (International Society for In Vitro Fertilization) yönetim kurulu üyesidir. Üreme ile ilgili saygın dergi ve kitaplarda yüzün üzerinde uluslararası yayını bulunmaktadır. Sık sık ulusal ve uluslararası toplantılarda deneyimlerini paylaşmaktadır. Dr. Ata'nın yurtiçinde ve yurtdışında hasta bakımı ve akademik aktiviteleri nedeniyle çeşitli ödülleri vardır. Tüp bebeğin klinik yönleri, endometriozis ve tekrarlayan gebelik kayıpları konularında araştırmaları sürmektedir.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610