OP. DR. DİLEK ASLAN HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Op. Dr. Dilek Aslan

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Op. Dr. Dilek Aslan

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Özel Muayenehane , İZMİR

1970 Turgutlu, Manisa doğumlu olan Aslan, evli ve 1 çocuk annesi. İngilizce biliyor. Kitap okumak, bilişim, seyahat, çocuk öyküleri yazmak, doğa sporları ve kültür sanat etkinlikleri özel ilgi alanlarıdır. IVF, L/S, H/S, NRP, AATL sertifikasyonları ile TSRM, ESHRE, ASRM, ISGE üyesidir.

Eğitim

1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirerek Tıp Doktoru unvanını aldı. 1995 yılından itibaren 2 yıl süreyle İzmir Atatürk Eğitim Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği''nde ihtisas yaptı. 1997 yılında SSK Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim Hastanesi''nde başladığı Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını 2001 yılında tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanını aldı. 2003 ve 2004 yıllarında 7 ay süreyle İsrail Tel Aviv Üniversitesi''ne bağlı The Chaim Sheba Medical Center ve Assuta IVF Merkezleri’nde Reprodüktif Endokrinoloji ve IVF konusunda üst ihtisas yaptı ve Tüp Bebek üst ihtisas sertifikası aldı.

Çalışma Dönemi

2004 Ağustos itibariyle İrenbe Tüp Bebek Ünitesi Direktörlüğü’nü 8 yıl süreyle yürüttü. 2001-2012 tarihleri arasında aynı merkezde Tüp Bebek direktörlüğü, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığının yanı sıra mesul müdürlük, Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği, İrenbe Dergi Editörlüğü gibi idari görevlerde de yer almıştır. 2012 Kasım tarihinden itibaren serbest hekim olarak muayenehane ve çeşitli özel hastanelerde mesleğini sürdürmekte. İnfertilite, tüp bebek ve kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak mesleki çalışmalarına da devam etmektedir.

Mesleki Aktiviteler

Mesleki ilgi alanları; infertilite, tüp bebek, riskli gebelik takibi, gebelik izlemi, amniosentez, endoskopik girişimler (Laparoskopi ve Histeroskopi) ve 2. düzey ultrasonografi taramalarıdır. Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel makale ve araştırma yazıları bulunmaktadır.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610