OP. DR. BURCU SAYGAN KARAMÜRSEL HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı / Perinatoloji Uzmanı
Özel Burcu Karamürsel Muayenehanesi. , ANKARA

Evli ve 2 çocuk annesidir. İngilizce ve Almanca biliyor. Türk Perinatoloji Derneği, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği ve ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology) üyelikleri bulunuyor.

Eğitim

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezun olan Karamürsel, 1997 yılında Harvard Medical School Massachusetts Eye and Ear Infirmary‘de bulundu. Yine aynı yıl, ABD’den ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates) sertifikası aldı ve 2001 yılında ABD’de USMLE Step 3 (United States Medical Licencing Examination) sınavını geçti. 2004 yılında Almanya’da Bonn Üniversitesi Perinatoloji Bölümü’nde yüksek riskli gebelik ultrasonografisi, fetal ekokardiyografi ve anne karnında fetusa yapılan tanısal ve terapötik invaziv işlemler konusunda eğitim aldı.

Çalışma Dönemi

İhtisasını Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD’da 1997-2002 yılları arasında tamamlayan Burcu Saygan Karamürsel, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelikler) Bölümü’nde 3 yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2004 yılı sonunda Mesa Hastanesi olarak başlayıp TOBB ETÜ Hastanesi olarak devam eden kurumda Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde görev yapmaya başladı. 2013 yılı Ekim ayı itibariyle çalışmalarına kendi kliniğinde devam ediyor.

Mesleki Aktiviteler

ABD’de bulunduğu süre zarfında çeşitli ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış akademik çalışmalara katıldı. 2008 yılında Türkiye’de Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı board sınavını geçti..

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610