OP.DR. BÜLENT ARICI HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Op.Dr. Bülent Arıcı

Kadın Hastalıkları ve Doğum

1979 yılı, Sakarya doğumludur. İngilizce biliyor. Evli, 2 çocuk babasıdır. İleri düzey laparoskopik ve histereskopik cerrahi deneyimi mevcut. Aynı zamanda genital estetik cerrah

Eğitim

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden 2003 yılında mezun olan Op. Dr. Bülent Arıcı, 2004 - 2009 yılları arasında Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Asistanı olarak görev yaptı. Beş yıllık asistanlık dönemi ve yedi yıllık uzmanlık dönemi sürecinde endoskopik cerrahi, pelvik taban cerrahisi ve ürinerinkontinans ameliyatlarına ilgi duyan Arıcı, bu alanlarda kendini geliştirdi. Asistanlığının 4. yılında Hindistan Yeni Delhi Tigo Üniversitesi’ne bağlı Laparoscopy Hospital’da Diploma In Minimal Access Surgery kursuna katıldı. Bir ay boyunca Pof. Dr. R.K. Mishra koordinatörlüğünde teorik, pratik ve canlı hayvan üzerinde laparoskopi eğitimi aldı. Uzmanlığının birinci yılında 2010 Eylül ayında Barcelona, SantJoan de Deu Üniversite Hastanesi’nde Prof. Dr. Luis Amat’ın yönetiminde pelvik taban ve ürinerinkontinans cerrahisi kurslarına katıldı. Mesh ile vajinal ön duvar onarımı, saksospinözfiksasyon, TOT ve mini-sling operasyonlarının asistanlığını yaptı.

Çalışma Dönemi

2010 - 2012 yıllarında zorunlu görevini Uzman Doktor olarak Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapan Arıcı, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2012 - 2013 yılında Uzman Doktor unvanıyla hizmet verdikten sonra, 2013 yılından itibaren Şişli Etfal Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başasistan olarak görevine devam ediyor.

Mesleki Aktiviteler

Op. Dr. Bülent Arıcı'ya ait ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan birçok makale bulunuyor. Ayrıca ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve kitaplarında basılan bildiriler de mevcut.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610