OP. DR. AHMET AKKOCA HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Op. Dr. Ahmet Akkoca

Op. Dr. Ahmet Akkoca

Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru, Doğuma Hazırlık ve Destek Eğitmeni, Aktif Doğum Eğitmeni
EKADOM Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi, Doğal Doğum Merkezi , İZMİR

Şu anda İzmir Doğal Doğum Merkezi’nde hizmet veren Doktor Ahmet Akkoca, aynı zamanda 1997 yılında EKADOM Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi’ni kurucusudur. 2008 yılından itibaren özel olarak çalışmalarına devam etmektedir..

Eğitim

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan Akkoca, Ağrı Eleşkirt’te mecburi hizmetini tamamladı. 1989 yılında Haydarpaşa Numune Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde uzmanlık eğitimime başladı. 1993 yılında İstanbul-Şile Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi’nde 1995 yılı sonuna dek çalıştı. Bu süre zarfında International Hospital ve Universal Hospital hastanelerinde yarı zamanlı olarak görev yaptı. Doğuma Hazırlık ve Nefes eğitmeni olmak için Lamaze International, Hypnobirthing ve Active Birth’in yetkilendirdiği İstanbul Doğum Akademisi’nde eğitmenlik eğitimini tamamladı. Ayrıca İngiltere’de Active Birth’in kurucusu olan Janet Balaskas’dan Aktif Doğum Eğitmenliği eğitimi aldı.

Çalışma Dönemi

1996 yılında İzmir Bornova Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan Dr.Ahmet Akkoca, 1997 yılında EKADOM Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi’ni kurdu. 2008 yılında memuriyet hayatına son vererek sadece özel olarak çalışmaya devam etti.

Mesleki Aktiviteler

Uluslararası Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’nde Doğuma Hazırlık Eğitim Teknikleri ve Uygulama Örnekleri. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi''nin ''Ulusal Doğal Doğum Kongresi''ne katıldı. Hala Doğuma Hazırlık ve Nefes eğitimlerine ve doğumlarına devam ediyor.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610