DOÇ.DR. TOLGA ERGİN HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Doç.Dr. Tolga Ergin

Doç.Dr. Tolga Ergin

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Memorial Ataşehir Hastanesi , İSTANBUL

1966 yılı, Ankara doğumlu. Evli ve 2 çocuk babası. Türk Jinekoloji Derneği, İstanbul Jinekoloji Derneği, Türk Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği, Türk-Alman Jinekoloji Derneği, Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği üyelikleri bulunuyor.

Eğitim

Lise eğitimini Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi'nde tamamladı. 1991'de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1992'de Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'n de ihtisasına başladı.

Çalışma Dönemi

1996 yılında ihtisas sınavını takiben Ankara Bayındır Hastanesi'nde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalışmaya başladı. 1 yıl süren Özel Bayındır Hastanesi pratiğinde Kadın Doğum Bölümü'nde endoskopik cerrahi ameliyatlarını gerçekleştirdi ve Ankara Bayındır Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nin kuruluş ve açılışında rol aldı. 1998 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda çalışmaya başladı. 2003 yılında çalışmalarına Acıbadem Sağlık Grubu'nda başlayan Doç. Dr. Tolga Ergin, 2003-2010 yılları arasında Acıbadem Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nün Direktörlüğü görevini sürdürdü; sırası ile Kadıköy Hastanesi, Bakırköy Hastanesi, Bağdat Caddesi, Ataşehir Tıp Merkezi Yüksek Riskli Gebelikler Üniteleri’nin kurulması ve yapılandırılmasında önemli rol oynadı. Bu dönemde ayrıca, Acıbadem Hastanesi bünyesinde Ürojinekoloji Bölümü'nü kurdu. Böylece Türkiye''de ilk defa bir özel hastanede bu bölümün yer almasını sağladı. 2009 yılında ise, Acıbadem Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda öğretim görevlisi olarak görev aldı. Doç. Dr. Tolga Ergin, 2010 yılında Doç. Dr. Arda Lembet ve Doç. Dr. Cem Demirel ile birlikte Femical Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'ni kurdu. 2011 yılından beri Memorial Ataşehir Hastanesi’nde de hizmet veriyor.

Mesleki Aktiviteler

İhtisas eğitimi sırasında Dr. Tolga Ergin''in aynı dönemde 3 yurtdışı, 22 yurtiçi dergide bilimsel makalesi yayınlandı. 2000 yılında The Fetal Medicine Foundation tarafından Down sendromu için bir tarama testi olarak dünyada yeni başlayan ense kalınlığı tarama testinin eğitimlerine katıldı ve departmanının Türkiye'de bu programı eğitimleri tamamlayarak kullanan ilk departman olmasını sağladı. 2001 yılında Ankara'da düzenlenen Tivak 2001, 9. İnfertilite ve Üreme Kongresinde yaptığı bir çalışmayla birincilik ödülü aldı. 2003 yılında doçent unvanı alan Dr. Tolga Ergin, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Eğitim Programı çerçevesinde 1998-2003 yılları arasında Tıp Fakültesi lisans ve lisansüstü dersleri vermiş, asistan eğitimi çerçevesinde makale saatleri, olgu sunumları, eğitim seminerleri ve araştırma görevlisi seminer danışmanlıkları yapmış ve aynı zamanda çeşitli kurs ve kongrelerde eğitmen ve konuşmacı olarak da görev almıştır. Doç. Dr. Tolga Ergin'in yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış 100''ün üzerinde makale ve bildirisi, 30''a yakın kongre konuşması ve birçok kitaba katkısı ve çevirileri mevcuttur.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610