DOÇ. DR. HÜSEYİN CENGİZ HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Doç. Dr. Hüseyin Cengiz

Kadın Hastalıkları ve Doğum
- , -

Doç. Dr. Hüseyin Cengiz'in, World Association of Perinatal Medicine, International Urogynecological Association, International Continence Society gibi bir çok derneğe üyelikleri bulunuyor.

Eğitim

2003 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Doç. Dr. Hüseyin Cengiz, 2008 yılında Sağlık Bakanlığı Ankara Etlik Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde Tıpta Uzmanlık Eğitimi'ni tamamladıktan sonra 2014 yılında Doçentlik unvanı almaya hak kazanmıştır. 1979 yılı doğumlu olan Doç. Dr. Hüseyin Cengiz'in, World Association of Perinatal Medicine, International Urogynecological Association, International Continence Society, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği, Jinekolojik Endoskopi Derneği, Genç Endoskopistler Platformu ve Ürojinekoloji Derneği'ne üyelikleri bulunuyor.

Çalışma Dönemi

2003 yılında Sağlık Bakanlığı Ankara Etlik Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Asistan Doktor olarak ilk görevine başlayan Cengiz, 2009 ve 2010 yılları arasında Sivas Yıldızeli Devlet Hastanesi (Devlet Hizmet Yükümlülüğü)'nde Uzman Doktor olarak, 2010 - 2011 yıllarında TSK Sağlık Hizmetleri Komutanlığı Malatya Asker Hastanesi'nde Tabip Asteğmen, 2011 yılından itibaren Bakırköy Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başasistan olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Doç. Dr. Hüseyin Cengiz 2014 yılından beri ayrıca, Mayanei HaYeshua Medical Center, Department of Obstetrics and Gynecology Division of Female Pelvic Medicine and Reconstructive Surgery, İsrail'de Gözlemci Doktor statüsündedir.

Mesleki Aktiviteler

Sağlık Bakanlığı'nın birçok projesinde görev alan Doç. Dr. Hüseyin Cengiz, ulusal ve uluslar arası makaleleri olan ve lisans ve lisansüstü düzeyde dersler veren, Sağlık Bakanlığı ve Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nden de ödülleri bulunan bir doktordur.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610