DOÇ. DR. ABDULLAH TANER USTA HAKKINDA

Tüm Doktorlar

Doç. Dr. Abdullah Taner Usta

Doktora ait soru cevap videosu bulunmamaktadır.

Gelecek yayın bulunmamaktadır.

Doç. Dr. Abdullah Taner Usta

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Acıbadem Altunizade Hastanesi , İSTANBUL

1974 yılı, Antakya doğumlu. Üye olduğu dernekler; Türk Tabipler Birliği, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Endometriyozis ve Adenomyozis Derneği, Üreme Tıbbı Derneği, European Society for Gynaecological Endoscopy (ESGE), American Association of Gynecologic Laparoscopists (AAGL)

Eğitim

Orta öğretimini Özel İçel Koleji’nde, liseyi ise T.S.G.L.’de tamamlayan Dr.Usta, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık eğitimini T.C. Başbakanlık Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlayarak 2004 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.

Çalışma Dönemi

Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başasistanlık sınavını kazanarak 2005 yılında Başasistan olarak çalışmaya başladı. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ÜYTE Ünitesi’nde üremeye yardımcı tedavi yöntemleri sertifikasyon programını tamamladı. 2009 yılında Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ofis Histeroskopi Ünitesini ve İnfertilite Polikliniği’ni kurdu. 2010 yılında Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başasistan olarak çalışmaya başladı. 2010 yılında Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İnfertilite Polikliniği’ni, Ofis Histeroskopi Ünitesi’ni ve ardından Tekrarlayan Düşük Polikliniği’ni kurdu. Uzmanlık sonrası İleri Endoskopik Teknikler ile İspanya (Instituto Mediterraneo de Endoscopia, Castellon), Amerika Birleşik Devletleri (Mayo Clinic, Arizona) ve Fransa’da (IRCAD, Strassburg) eğitimlere katıldı. 2012 Aralık ayından itibaren Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği İdari Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Mesleki Aktiviteler

Bu bölüm yakında eklenecektir.

Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610
ANKETE KATIL
Onay Kodu: L.TR.MKT.WH.07.2017.0610